Sacra Anaphonesis (Valentin Rathgeber): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(Created page with "==General information== {{Title|''Sacra Anaphonesis''}} '''Composer:''' Valentin Rathgeber<br> {{Genre|Sacred}} {{Language|Latin}} {{PubDatePlace|1726|Augsburg: Lotter|&nb...") |
m (Text replacement - " " to " ") |
||
(One intermediate revision by one other user not shown) | |||
Line 8: | Line 8: | ||
Per Viginti Quatuor Offertoria De Tempore Et Sanctis In Duas Partes Distributa.>br> | Per Viginti Quatuor Offertoria De Tempore Et Sanctis In Duas Partes Distributa.>br> | ||
â IV. Vocibus ordinariis C. A. T. B. II. Violinis necessariis, II. Tubis vel Lituis ex diversis Clavibus ad libitum adhibendis, cum duplici Basso Continuo.<br> | â IV. Vocibus ordinariis C. A. T. B. II. Violinis necessariis, II. Tubis vel Lituis ex diversis Clavibus ad libitum adhibendis, cum duplici Basso Continuo.<br> | ||
In Lucem edita â P. Valentino Rathgeber, Ord. S. Bened. Monasterii Banthensis ad SS. Petrum & Dionysium in Franconia Professo.<br> | In Lucem edita â P. Valentino Rathgeber, Ord. S. Bened. Monasterii Banthensis ad SS. Petrum & Dionysium in Franconia Professo.<br> | ||
OPUS IV<br> | OPUS IV<br> | ||
Cum permissu Superiorum<br> | Cum permissu Superiorum<br> | ||
Line 18: | Line 18: | ||
==Works List== | ==Works List== | ||
{|class="wikitable sortable" | {|class="wikitable sortable" | ||
|- | |||
!Offertory | |||
!No | |||
!Season | |||
|- | |||
|Ad laudes congregemini | |||
|13||De Beatissima Virgine Maria | |||
|- | |||
|Agnus Dominus et laudabilis nimis | |||
|10||De Sanctissima Trinitate, vel<br>Dominicis per Annum | |||
|- | |||
|Annuntio vobis gaudium magnum | |||
|2||De Nativitate D. N. J. C. | |||
|- | |||
|Attolite occurrite illi angeli Dei | |||
|8||De Ascensione D. N. J. C. | |||
|- | |||
|Cantate Domino canticum novum | |||
|12||Pro Dominicis per Annum | |||
|- | |||
|Chori gratiarum ad laudes | |||
|21||De S. Confessore non Pontifice | |||
|- | |||
|Contractae sunt | |||
|7||De Resurrectionis D. N. J. C. | |||
|- | |||
|Dedicatio est hodie | |||
|24||De Dedicatione Templi | |||
|- | |||
|Epithalami a virgini canimus | |||
|22||De S. Virginibus | |||
|- | |||
|In jejunio parce Domine | |||
|5||Pro Quadragesima | |||
|- | |||
|Intonuit de caelo | |||
|9||De Pentecoste | |||
|- | |||
|Jesu nomen gloriosum | |||
|3||Pro Circumcisione Domini, sive<br>Nomine Jesu per Annum | |||
|- | |||
|Laudate Dominum omnes angeli ejus | |||
|15||De S. Angelis | |||
|- | |||
|Lucerna ardens in domo Domini | |||
|20||De S. Confessore Pontifice | |||
|- | |||
|Nectite floreas laudis adoreas | |||
|19||De pluribus Martyribus | |||
|- | |||
|O caeleste sacramentum | |||
|11||De Venerabili Sacramento | |||
|- | |||
|O crux ave spes unica | |||
|6||De S. Cruce pro tempore passionis, sive<br>Pro festis S. Crucis | |||
|- | |||
|O quanta gloria sanctorum | |||
|23||De omnibus Sanctis, sive<br>pro quovis Festo Sanctorum | |||
|- | |||
|Occiditur justus | |||
|18||De uno Martyre | |||
|- | |||
|Omnibus omnia | |||
|14||De Beatissima Virgine Maria | |||
|- | |||
|Organa laeta strepant | |||
|16||De S. Apostolis | |||
|- | |||
|Orietur stella ex Jacob | |||
|1||De Adventu Domini | |||
|- | |||
|Reges terrae congregati sunt | |||
|4||De Epiphania Domini | |||
|- | |||
|Verbo Domini Apostoli firmati sunt | |||
|17||De S. Apostolis | |||
|} | |} | ||
==Works at CPDL== | ==Works at CPDL== | ||
{{MultiPubList|seq,yr,gen,subg,lyr,vo,voices|1726}} | {{MultiPubList|seq,yr,gen,subg,lyr,vo,voices|1726}} | ||
[[Category:Music publications]] | [[Category:Music publications]] |
Latest revision as of 08:17, 26 February 2022
General information
Title: Sacra Anaphonesis
Composer: Valentin Rathgeber
Genre: Sacred
Language: Latin
Publication date and place: 1726 Augsburg: Lotter.
;
Description: Sacra Anaphonesis
Per Viginti Quatuor Offertoria De Tempore Et Sanctis In Duas Partes Distributa.>br>
â IV. Vocibus ordinariis C. A. T. B. II. Violinis necessariis, II. Tubis vel Lituis ex diversis Clavibus ad libitum adhibendis, cum duplici Basso Continuo.
In Lucem edita â P. Valentino Rathgeber, Ord. S. Bened. Monasterii Banthensis ad SS. Petrum & Dionysium in Franconia Professo.
OPUS IV
Cum permissu Superiorum
AUGUSTÆ VINDELICORUM,
Typis & sumptibus JOANNIS JACOBI LOTTERI
External websites:
Works List
Offertory | No | Season |
---|---|---|
Ad laudes congregemini | 13 | De Beatissima Virgine Maria |
Agnus Dominus et laudabilis nimis | 10 | De Sanctissima Trinitate, vel Dominicis per Annum |
Annuntio vobis gaudium magnum | 2 | De Nativitate D. N. J. C. |
Attolite occurrite illi angeli Dei | 8 | De Ascensione D. N. J. C. |
Cantate Domino canticum novum | 12 | Pro Dominicis per Annum |
Chori gratiarum ad laudes | 21 | De S. Confessore non Pontifice |
Contractae sunt | 7 | De Resurrectionis D. N. J. C. |
Dedicatio est hodie | 24 | De Dedicatione Templi |
Epithalami a virgini canimus | 22 | De S. Virginibus |
In jejunio parce Domine | 5 | Pro Quadragesima |
Intonuit de caelo | 9 | De Pentecoste |
Jesu nomen gloriosum | 3 | Pro Circumcisione Domini, sive Nomine Jesu per Annum |
Laudate Dominum omnes angeli ejus | 15 | De S. Angelis |
Lucerna ardens in domo Domini | 20 | De S. Confessore Pontifice |
Nectite floreas laudis adoreas | 19 | De pluribus Martyribus |
O caeleste sacramentum | 11 | De Venerabili Sacramento |
O crux ave spes unica | 6 | De S. Cruce pro tempore passionis, sive Pro festis S. Crucis |
O quanta gloria sanctorum | 23 | De omnibus Sanctis, sive pro quovis Festo Sanctorum |
Occiditur justus | 18 | De uno Martyre |
Omnibus omnia | 14 | De Beatissima Virgine Maria |
Organa laeta strepant | 16 | De S. Apostolis |
Orietur stella ex Jacob | 1 | De Adventu Domini |
Reges terrae congregati sunt | 4 | De Epiphania Domini |
Verbo Domini Apostoli firmati sunt | 17 | De S. Apostolis |
Works at CPDL
No. | Title | Year | Genre | Subgenre | Lyricist | Vo. | Voices |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Orietur stella ex Jacob, Op. IV, No. 1 | 1726 | Sacred | Offertories | 4 | SATB |