Choralis Constantinus (Heinrich Isaac): Difference between revisions
Richard Mix (talk | contribs) (→List of Works: start vol 3) |
Richard Mix (talk | contribs) (→Choralis Constantinus III: sequences (incipits where diff.)) |
||
(5 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
Line 24: | Line 24: | ||
==List of Works== | ==List of Works== | ||
===Choralis Constantinus I=== | ===Choralis Constantinus I (through ''exaudi)'' and II (Nativity-Immaculate Conception)=== | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
|- | |||
| {{NoCo|Asperges me}} Domine/Gloria Patri | |||
|- | |- | ||
! Mass | ! Mass | ||
Line 315: | Line 317: | ||
| | | | ||
| {{NoCo|Pater cum}} | | {{NoCo|Pater cum}} | ||
|- | |- | ||
| {{CC|Christmas Day|Natalis Domini}} | | {{CC|Christmas Day|Natalis Domini}} | ||
Line 481: | Line 472: | ||
! Mass | ! Mass | ||
! Introit | ! Introit | ||
! Alleluia/Tract | ! Alleluia/Tract | ||
! Sequence | ! Sequence | ||
Line 487: | Line 477: | ||
|- | |- | ||
|In Vigilia uniis Apostoli | |In Vigilia uniis Apostoli | ||
|{{NoCo|Ego | |{{NoCo|Ego autem}} sicut oliva | ||
|Justus ut palma | |Gradual: Justus ut palma <br>{{NoCo|Alleluia: Dorsa eorum}} | ||
|{{NoCo|Plausu chorus laetabundo}}<br>(Voce quorum) | |||
|{{NoCo|}} Voce quorum | |{{NoCo|Ego vos eligi}} | ||
|{{NoCo|Ego vos eligi}} | |||
|- | |- | ||
|In Festis {{CC|Common of Apostles|Apostolorum}} | |In Festis {{CC|Common of Apostles|Apostolorum}} | ||
|{{NoCo|Mihi autem nimis}} | |{{NoCo|Mihi autem nimis}} | ||
|{{NoCo|Alleluia: Non vos me elegisti}} | |{{NoCo|Alleluia: Non vos me elegisti}} | ||
|{{NoCo|Clare sanctorum}} senatus | |||
|{{NoCo|Vos qui secuti estis}} | |||
|- | |||
| " | |||
| | |||
|{{NoCo|Alleluia: Per manus autem}}<br>Aliud {{NoCo|Alleluia: Jam non estis}} | |{{NoCo|Alleluia: Per manus autem}}<br>Aliud {{NoCo|Alleluia: Jam non estis}} | ||
| | | | ||
| | |Amen dico vobis: | ||
|- | |- | ||
|De Pluribus {{CC|Common of Martyrs|Martyribus}} | |De Pluribus {{CC|Common of Martyrs|Martyribus}} | ||
| Multae tribulationis<br />Induant sancti tui<br />Justi epulentur<br />Sancti tui Domine<br />Sapientiam sanctorum<br />Salus autem justorum<br />Intret in conspectu | |||
| Laetabitur justus<br />Beatus vir<br />Justus germinabit<br />Justus ut palma | |||
| {{NoCo|O beata beatorum}} (O devote)<br />{{NoCo|Agone triumphali}} | |||
| {{NoCo|Laetabitur justus}}<br />Qui mihi ministrat<br />Posuisti Domine<br />Qui vult venire<br />Magna est gloria | |||
| | |||
|- | |- | ||
|De Uno Martyr | |De Uno Martyr | ||
| Laetabitur justus<br />In virtute tua<br />Gloria et honore<br />Protexisti me Deus<br />Justus non conturbabitur<br />Justus ut palma | |||
| Laetabitur justus<br />Beatus vir<br />Justus germinabit<br />Justus ut palma | |||
| {{NoCo|Spe mercedis et coronae}}<br>(Morte Christus)<br />{{NoCo|Haec est sanctus}} | |||
| Laetabitur justus<br />Qui mihi ministrat<br />Posuisti Domine<br />Qui vult venire<br />Magna est gloria | |||
|- | |- | ||
|{{CC|Common of Confessors|Commune Confessoris}} | |{{CC|Common of Confessors|Commune Confessoris}} | ||
| Stauit ei Dominus<br />Os justi<br />Sacerdotes Dei<br />Sacerdotes ejus | |||
| Invravit Dominus<br />Elegit te<br />Inveni David<br />Iste est qui ante<br />Amavit eum<br />Fulgebunt | |||
| {{NoCo|Dilectus Deo}}<br />{{NoCo|Ad laudes salvatoris}} | |||
| Beatus servus<br />Domine quinque talenta<br />Fidelis servus | |||
| | |||
|- | |- | ||
|{{CC|Common of Virgins|Commune Virginis}} | |{{CC|Common of Virgins|Commune Virginis}} | ||
| Gaudeamus omnes<br />Me exspectaverunt<br />Loquaebar de testimonis<br />Dilexisti justitiam | |||
| Diffus est<br />Specie tua<br />Omnis gloria | |||
| {{NoCo|Exultent filiae Sion}} | |||
| Simile est regnum<br />Quinque prudentes<br />Diffusa est gratia<br />Dilexisti justitiam | |||
| | |||
|- | |||
| Commune Apostolis | |||
| | |||
| (tracts)<br />Qui seminant<br />Desiderium animae<br />Beatus vir<br />Audi filia<br />Audi filia | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| {{CC|Annunciation|Annunciatiatione beate Virginis}} | |||
| {{NoCo|Rorate coeli desuper|Rorate coeli}} | |||
| Prophetae sancti | |||
| {{NoCo|Mittet ad Virginem}}<br>(Fortem expediat) | |||
| | |||
|- | |||
| Beata Virgine p. Nativitatis Christi | |||
| Vultum tuum | |||
| Post partum | |||
| {{NoCo|Laetabundus}} (Regem regnum) | |||
| | |||
|- | |||
| Commune de Beata Virgine | |||
| Salva sancta | |||
| Sancta Dei | |||
| {{NoCo|Verbum bonum}} (Per quod ave) | |||
| Beata viscera | |||
|- | |||
| Philippi et Jacobi | |||
| Exclamaverunt | |||
| | |||
| | |||
| Tanto tempore | |||
|- | |||
| {{CC|Holy Cross|Sancta Cruce}} | |||
| Nos autem | |||
| Dulce lignum | |||
| {{NoCo|Laudes crucis}} | |||
| Nos autem | |||
| | |||
|- | |||
| In Vigilia Johannis Baptistae | |||
| Ne timeas | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| {{CC|John the Baptist|Natalis Johannis Baptistae}} | |||
| De ventre matris | |||
| Erat Johannis | |||
| {{NoCo|Prophetarum maxime}}[???]<br>{{NoCo|Sancti Baptistae}} | |||
| Tu puer propheta | |||
|- | |||
| Vigilia Petri et Pauli | |||
| Dicit Dominus | |||
| | |||
| | |||
| Simon Johannis | |||
|- | |||
| {{CC|Peter & Paul|Festo de Petri et Pauli}} | |||
| Nunc scio vere | |||
| Tu es Petrus | |||
| | |||
| Tu es Petrus | |||
|- | |||
| Sancti Pauli | |||
| Scio cui credidi | |||
| Tu es vas electionis | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| {{CC|Vistiation|Visitationis Mariae Virginis}} | |||
| | |||
| In Maria benignitas | |||
| {{NoCo|Veni praecelsa}} | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| In Divisione Apostolorum | |||
| | |||
| | |||
| {{NoCo|Coeli enarrant}} | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| {{CC|Mary Magdalene|Maria Magdalenae}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NoCo|Laus tibi Christi}} | |||
| Dico vobis | |||
| | |||
|- | |||
| Vigilia Sancta Laurentii | |||
| Dispersit dedit | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| {{CC|St. Lawrence|Sancta Laurentii Martyris}} | |||
| Confessio et pulchritudo | |||
| Levita Laurentius | |||
| {{NoCo|Laurentii, David}} | |||
| | |||
|- | |||
| {{CC|Assumption|Assumptio Maria Virgine}} | |||
| | |||
| {{NoCo|Alleluia Assumpta est Maria (II)|Assumpta est Maria II}} | |||
| {{NoCo|Congaudent Angelorum}} | |||
| | |||
|- | |||
| {{CC|Nativity BVM|Navitatis Mariae}} | |||
| | |||
| Nativitatis gloriosae | |||
| {{NoCo|Stirpe Maria | |||
| | |||
|- | |||
| {{CC|Michael the Archangel|Sancta Michaele}} | |||
| Benedicite omnes | |||
| Concussum est mare | |||
| {{NoCo|Ad celebres}} Rex | |||
| Benedicite omnes | |||
|- | |||
| {{CC|St. Ursula|S. Ursula ac Sociarum Virginum}} | |||
| | |||
| | |||
| {{NoCo|Virginalis turma sexus}} | |||
| | |||
|- | |||
|Kyrie solemne | |||
|[Gloria] | |||
|[Credo] | |||
|[Sanctus] | |||
|[Agnus] | |||
|- | |||
|Kyrie Paschale | |||
|[Gloria] | |||
|[Credo] | |||
|[Sanctus] | |||
|[Agnus] | |||
|- | |||
|Kyrie Magne Deus | |||
|[Gloria] | |||
|[Credo] | |||
|[Sanctus] | |||
|[Agnus] | |||
|- | |||
|[Kyrie] De Martyribus | |||
|[Gloria] | |||
|[Credo] | |||
|[Sanctus] | |||
|[Agnus] | |||
|- | |- | ||
|[Kyrie] De Confessoribus | |||
|[Gloria] | |||
|[Credo] | |||
|[Sanctus] | |||
|[Agnus] | |||
|} | |} | ||
Revision as of 05:39, 2 March 2021
Title: Choralis Constantinus
Full Title: Coralis Constantini, ut vulgo vocant, opus insigne & praeclarum, vereas coelestis harmoniae, Authore nunquam satis lattdato Musico, Henrico Isaac, Divi quondam Caesaris Maximiliani Symphonista Regio
Description: Heinrich Isaac's Choralis Constantinus was commissioned for the cathedral of Constance in 1508 and published posthumously in three books 1550-1555. Volume I opens with Asperges me and a Gloria Patri, followed by propers of the de tempore Sundays. Volume 2 covers the major feasts employing sequences, mostly from the sanctoral cycle. "Both [Johannes] Ott and {Ludwig] Senfl died before the combined collections were published, and Ott's widow, left with the manuscripts already in order and edited by Senfl, engaged Formschneider to publish the first volume … Formschneider subequently published Books II and III in 1555" (Feiszli 1985).
Volumes
- 1 – Published 1550 – Nürnberg: Hieronymus Formschneider
- 2 – Published 1555 – Nürnberg: Hieronymus Formschneider
- 3 – Published 1555 – Nürnberg: Hieronymus Formschneider
External sites:
View the Wikipedia article on Choralis Constantinus (Heinrich Isaac).
- Choralis Constantinus (Heinrich Isaac) at the Petrucci Music Library (IMSLP)
- Feiszli 1985
- Cuyler 1948
References:
- Cuyler, Louise E. 1948. The Choralis Constantinus Book III of Heinrich Isaac (c. 1445-1517). Ph. D. Dissertation, University of Rochester (New York), Eastman School of Music. Three volumes.
- Feiszli, James D. 1985. Neglected Treasure — Heinrich Isaac's "Choralis Constantinus". The Choral Journal 26(4):27-32.
List of Works
Choralis Constantinus I (through exaudi) and II (Nativity-Immaculate Conception)
Choralis Constantinus III
Mass | Introit | Alleluia/Tract | Sequence | Communion | |
---|---|---|---|---|---|
In Vigilia uniis Apostoli | Ego autem sicut oliva | Gradual: Justus ut palma Alleluia: Dorsa eorum |
Plausu chorus laetabundo (Voce quorum) |
Ego vos eligi | |
In Festis Apostolorum | Mihi autem nimis | Alleluia: Non vos me elegisti | Clare sanctorum senatus | Vos qui secuti estis | |
" | Alleluia: Per manus autem Aliud Alleluia: Jam non estis |
Amen dico vobis: | |||
De Pluribus Martyribus | Multae tribulationis Induant sancti tui Justi epulentur Sancti tui Domine Sapientiam sanctorum Salus autem justorum Intret in conspectu |
Laetabitur justus Beatus vir Justus germinabit Justus ut palma |
O beata beatorum (O devote) Agone triumphali |
Laetabitur justus Qui mihi ministrat Posuisti Domine Qui vult venire Magna est gloria |
|
De Uno Martyr | Laetabitur justus In virtute tua Gloria et honore Protexisti me Deus Justus non conturbabitur Justus ut palma |
Laetabitur justus Beatus vir Justus germinabit Justus ut palma |
Spe mercedis et coronae (Morte Christus) Haec est sanctus |
Laetabitur justus Qui mihi ministrat Posuisti Domine Qui vult venire Magna est gloria | |
Commune Confessoris | Stauit ei Dominus Os justi Sacerdotes Dei Sacerdotes ejus |
Invravit Dominus Elegit te Inveni David Iste est qui ante Amavit eum Fulgebunt |
Dilectus Deo Ad laudes salvatoris |
Beatus servus Domine quinque talenta Fidelis servus |
|
Commune Virginis | Gaudeamus omnes Me exspectaverunt Loquaebar de testimonis Dilexisti justitiam |
Diffus est Specie tua Omnis gloria |
Exultent filiae Sion | Simile est regnum Quinque prudentes Diffusa est gratia Dilexisti justitiam |
|
Commune Apostolis | (tracts) Qui seminant Desiderium animae Beatus vir Audi filia Audi filia |
||||
Annunciatiatione beate Virginis | Rorate coeli | Prophetae sancti | Mittet ad Virginem (Fortem expediat) |
||
Beata Virgine p. Nativitatis Christi | Vultum tuum | Post partum | Laetabundus (Regem regnum) | ||
Commune de Beata Virgine | Salva sancta | Sancta Dei | Verbum bonum (Per quod ave) | Beata viscera | |
Philippi et Jacobi | Exclamaverunt | Tanto tempore | |||
Sancta Cruce | Nos autem | Dulce lignum | Laudes crucis | Nos autem | |
In Vigilia Johannis Baptistae | Ne timeas | ||||
Natalis Johannis Baptistae | De ventre matris | Erat Johannis | Prophetarum maxime[???] Sancti Baptistae |
Tu puer propheta | |
Vigilia Petri et Pauli | Dicit Dominus | Simon Johannis | |||
Festo de Petri et Pauli | Nunc scio vere | Tu es Petrus | Tu es Petrus | ||
Sancti Pauli | Scio cui credidi | Tu es vas electionis | |||
Visitationis Mariae Virginis | In Maria benignitas | Veni praecelsa | |||
In Divisione Apostolorum | Coeli enarrant | ||||
Maria Magdalenae | Laus tibi Christi | Dico vobis | |||
Vigilia Sancta Laurentii | Dispersit dedit | ||||
Sancta Laurentii Martyris | Confessio et pulchritudo | Levita Laurentius | Laurentii, David | ||
Assumptio Maria Virgine | Assumpta est Maria II | Congaudent Angelorum | |||
Navitatis Mariae | Nativitatis gloriosae | Stirpe Maria | |||
Sancta Michaele | Benedicite omnes | Concussum est mare | Ad celebres Rex | Benedicite omnes | |
S. Ursula ac Sociarum Virginum | Virginalis turma sexus | ||||
Kyrie solemne | [Gloria] | [Credo] | [Sanctus] | [Agnus] | |
Kyrie Paschale | [Gloria] | [Credo] | [Sanctus] | [Agnus] | |
Kyrie Magne Deus | [Gloria] | [Credo] | [Sanctus] | [Agnus] | |
[Kyrie] De Martyribus | [Gloria] | [Credo] | [Sanctus] | [Agnus] | |
[Kyrie] De Confessoribus | [Gloria] | [Credo] | [Sanctus] | [Agnus] |
Works at CPDL
Volume 1 (1550)
Title | Subgenre | Subg. 2 | Vo. | Voices |
---|---|---|---|---|
Acceptabis sacrificium | Motets | Communions | 4 | ATTB, STTB, SATB |
Ad te levavi (Tract) | Motets | Tracts | 4 | SATB |
Ad te levavi (introit) | Motets | Introits | 4 | SATB |
Adorate Deum | Motets | Introits | 4 | SATB |
Alleluia: Benedictus es, Domine | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB |
Alleluia: De profundis clamavi | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB |
Alleluia: Dominus regnavit | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB |
Alleluia: Eripe me | Motets | Alleluia verses | 4 | ATTB,STTB |
Alleluia: Excite, Domine | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB |
Alleluia: Laudate Deum | Motets | Alleluia verses | 4 | ATTB, STTB |
Alleluia: Ostende nobis, Domine | Motets | Alleluia verses | 4 | STTB, ATTB, SATB |
Alleluia Veni Domine | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB |
Amen dico vobis quidquid orantes | Motets | Communions | 4 | SATB |
Asperges me | Motets | Liturgical music | 4 | SATB |
Benedicimus Deum caeli | Motets | Communions | 4 | ATTB, STTB |
Benedicta sit sancta | Motets | Introits | 4 | SATB, STTB, ATTB |
Cantate Domino (Communion) | Motets | Communions | 4 | SATB, ATTB, STTB |
Circumdederunt me | Motets | Introits | 4 | SATB,STTB,ATTB |
Commovisti Domine | Motets | Tracts | 4 | STTB,ATTB |
Cum venerit Paraclitus | Motets | Communions | 4 | STTB, ATTB |
De profundis (Tract) | Motets | Tracts | 4 | STTB |
Deus, Deus meus (Tract) | Motets | Tracts | 4 | SATB |
Dicit Dominus implete | Motets | Communions | 4 | ATTB,SATB |
Dicite pusillanimis | Motets | Communions | 4 | SATB |
Dico vobis, Gaudium | Motets | Communions | 4 | SATB |
Dominus dabit benignitatem | Motets | Communions | 4 | STTB, ATTB, SATB |
Ecce Deus adjuvat me | Motets | Introits | 4 | SATB |
Ecce virgo concipiet | Motets | Communions | 4 | SATB |
Ego sum pastor bonus | Motets | Communions | 4 | SATB, ATTB, STTB |
Esto mihi | Motets | Introits | 4 | SATB |
Hoc corpus | Motets | Communions | 4 | SATB |
Illumina faciem | Motets | Communions | 4 | SATB |
In salutari tuo | Motets | Communions | 4 | SATB |
Inclina aurem tuam | Motets | Communions | 4 | SATB |
Intellige clamorem meum | Motets | Communions | 4 | SATB |
Introibo ad altare | Motets | Communions | 4 | SATB |
Invocabit me | Motets | Introits | 4 | SATB |
Jerusalem, quae aedificatur | Motets | Communions | 4 | SATB |
Jerusalem surge | Motets | Communions | 4 | SATB |
Jubilate Deo | Motets | Introits | 4 | SATB |
Judica me | Motets | Introits | 4 | SATB |
Laetare Ierusalem | Motets | Introits | 4 | SATB |
Mirabantur omnes | Motets | Communions | 4 | SATB |
Mitte manum tuam | Motets | Communions | 4 | SATB |
Modicum et non videbitis me | Motets | Communions | 4 | ATTB, STTB, SATB |
Oculi mei | Motets | Introits | 4 | SATB |
Panis, quem ego dedero | Motets | Communions | 4 | ATTB, STTB, SATB |
Passer invenit | Motets | Communions | 4 | SATB |
Pater, si non potest | Motets | Communions | 4 | SATB |
Quasi modo geniti infantes | Motets | Introits | 4 | SATB |
Qui confidunt | Motets | Tracts | 4 | ATTB,STTB |
Qui manducat | Motets | Communions | 4 | SATB |
Qui meditabitur | Motets | Communions | 4 | SATB |
Reminiscere miserationum tuarum, Domine | Motets | Introits | 4 | SATB,ATTB |
Respice, Domine | Motets | Introits | 4 | SATB,ATTB |
Scapulis suis | Motets | Communions | 4 | STTB |
Tract: Iubilate Domino | Motets | Tracts | 4 | STTB |
Vocem jucunditatis | Motets | Introits | 4 | STTB |
Vovete | Motets | Communions | 4 | SATB, STTB, ATTB |
Volume 2 (1555)
Title | Subgenre | Subg. 2 | Vo. | Voices |
---|---|---|---|---|
Alleluia: Caro mea | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB |
Alleluia: Dominus in Sina | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB |
Alleluia: Dulce lignum (Book 2) | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB, SAAB, STTB |
Alleluia: Inter natos mulierum | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB |
Alleluia: Pascha nostrum | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB |
Alleluia: Tu es Petrus I | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB |
Alleluia: Vidimus stellam | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB,ATTB |
Alleluia Assumpta est Maria I | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB |
Alleluia Magnificat | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB |
Alleluia Nativitatis gloriosae | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB |
Alleluia Vox exultationis (Omnia Sanctorum) | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB |
Amen dico vobis quod vos qui relinquistis | Motets | Communions | 4 | SATB |
Beata viscera (Visitatio) | Motets | Communions | 4 | SATB |
Cibavit eos | Motets | Introits | 4 | SATB |
De ventre matris | Motets | Introits | 4 | SATB |
Diffusa est (Nativitatis) | Motets | Communions | 4 | SATB |
Dilexisti justitiam | Motets | Communions | 4 | SATB |
Domus mea | Motets | Communions | 4 | SATB |
Ecce advenit | Motets | Introits | 4 | SATB |
Ecce virgo concipiet | Motets | Communions | 4 | SATB |
Factus est repente | Motets | Communions | 4 | SATB |
Gaudeamus omnes (All Saints) | Motets | Introits | 4 | SATB |
Gaudeamus omnes (Assumptio) | Motets | Introits | 4 | SATB |
Gaudeamus omnes (Nativitatis) | Motets | Introits | 4 | SATB |
Gaudeamus omnes (Visitatio) | Motets | Introits | 4 | SATB |
Haec dies & Pascha nostrum | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB |
Laudes Salvatori | Motets | Sequence hymns | 4 | STTB,SATB,ATTB |
Nos autem gloriari (Introit, Book 2) | Motets | Introits | 4 | ATTB,STTB,SATB |
Omnes Sancti Seraphim | Motets | Sequence hymns | 4 | SATB |
Pascha nostrum | Motets | Communions | 4 | SATB |
Piae vocis laudes canta | Motets | Sequence hymns | 4 | SATB |
Psallite Domino | Motets | Communions | 4 | SATB |
Puer natus est nobis | Motets | Introits | 4 | SATB |
Sancti baptistae | Motets | Sequence hymns | 4 | SATB |
Summi triumphum | Motets | Sequence hymns | 4 | SATB |
Suscepimus Deus | Motets | Introits | 4 | SATB |
Terribilis est locus iste | Motets | Introits | 4 | SATB, SAAB, STTB |
Tu es Petrus (Communio I) | Motets | Communions | 4 | SATB |
Tu puer propheta | Motets | Communions | 4 | SATB |
Viderunt omnes | Motets | Communions | 4 | SATB |
Vidimus stellam | Motets | Communions | 4 | SAAT,SAAB |
Viri Galilaei | Motets | Introits | 4 | STTB,SATB,ATTB |
Vultum tuum | Introits | 6 | SSATBB |
Volume 3 (1555)
Title | Subgenre | Subg. 2 | Vo. | Voices |
---|---|---|---|---|
Alleluia: Amavit eum | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB, STTB, ATTB |
Alleluia Assumpta est Maria (II) | Motets | Alleluia verses | 4 | SATB |
Beata viscera Mariae | Motets | Communions | 4 | SATB, STBB, ATBB |
Domine quinque talenta | Motets | Communions | 4 | ATTB |
Missa Paschalis a 4 (i) | Masses | 4 | SATB | |
Nos autem gloriari (Introit, Book 3) | Motets | Introits | 4 | ATTB,STTB,SATB |
Rorate coeli (Annunciation) | Motets | Introits | 4 | SATB |
Statuit ei Dominus | Motets | Introits | 4 | SATB |
Tu es Petrus (Communio II) | Motets | Communions | 4 | SATB |