Motetti C (Ottaviano Petrucci): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (Text replacement - "\|''''(.+)''''\}\} '''Editor" to "|''$1''}} '''Editor") |
(add works to Contents) |
||
Line 22: | Line 22: | ||
!style="border-bottom: 1px solid"|Voices | !style="border-bottom: 1px solid"|Voices | ||
!style="border-bottom: 1px solid"|Comment | !style="border-bottom: 1px solid"|Comment | ||
|- | |||
|1|| ||{{NoComp|Ave Maria ... Virgo serena|Josquin des Prez}}||Josquin des Prez|| ||4||SATB|| | |||
|- | |- | ||
|2|| ||''[[Ave cælorum domina (Antoine Brumel)|Ave cælorum domina]]''||Antoine Brumel|| ||4||SAAB|| | |2|| ||''[[Ave cælorum domina (Antoine Brumel)|Ave cælorum domina]]''||Antoine Brumel|| ||4||SAAB|| | ||
|- | |||
|3|| ||{{NoComp|Liber generationis Jesu Christi|Josquin des Prez}}||Josquin des Prez|| ||4|| || | |||
|- | |||
|4|| ||''Factum est autem cum baptizaretur''||Josquin des Prez|| ||4|| || | |||
|- | |- | ||
|5|| ||{{NoComp|Tota pulchra es|Nicolaes Craen}}||Nicolaes Craen|| ||4||ATBB or ATBrB|| | |5|| ||{{NoComp|Tota pulchra es|Nicolaes Craen}}||Nicolaes Craen|| ||4||ATBB or ATBrB|| | ||
|- | |- | ||
|34|| ||{{NoComp|In lectulo meo|Anonymous}}||Anonymous|| ||3||TTB|| | |6|| ||''Davidica stirpe Maria orta est''||Anonymous|| ||4|| || | ||
|- | |||
|7|| ||''Beata Dei genetrix Maria''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|8|| ||''Missus est angelus Gabriel''||Josquin des Prez|| ||4|| || | |||
|- | |||
|9|| ||''Ergo sancti martires''||Josquin des Prez|| ||4|| || | |||
|- | |||
|10|| ||''Concede nobis Domine''||Josquin des Prez|| ||4|| || | |||
|- | |||
|11|| ||''Requiem eternam''||Josquin des Prez|| ||4|| || | |||
|- | |||
|12|| ||''Psallite noe Judei credite''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|13|| ||''Si oblitus fuero tui Jerusalem''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|14|| ||''Civitatem istam tu circunda''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|15|| ||''Ut heremita solus''||Johannes Ockeghem|| ||4|| || | |||
|- | |||
|16|| ||{{NoComp|O bone et dulcis Domine Jesu|Josquin des Prez}}/Pater noster||Josquin des Prez|| ||4||SATB|| | |||
|- | |||
|17|| ||''Missus est angelus Gabriel''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|18|| ||''Alma redemptoris mater''||Heinrich Isaac|| ||4|| || | |||
|- | |||
|19|| ||''Miles mire probitatis''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|20|| ||''Ave regina celorum O decus innocentie''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|21|| ||''Virgo precellens deitatis mater''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|22|| ||''O sacrum convivium''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|23|| ||''O admirabile comertium''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|24|| ||''Sancti dei omnes orate pro nobis''||Jean Mouton|| ||4|| || | |||
|- | |||
|25|| ||''Confitemini Domino quoniam bonus''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|26|| ||''Respice me infelicem o pietas''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|27|| ||''Trinitas deitas unitas eterna''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|28|| ||''Profitentes unitatem''||Loyset Compère|| ||4|| || | |||
|- | |||
|29|| ||''Filie regum''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|30|| ||''Miserere mei''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|31|| ||''Si bons suscepimus''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|32|| ||{{NoComp|Magnus es tu Domine - Tu pauperum refugium|Josquin des Prez}}||Josquin des Prez|| ||4||SATB|| | |||
|- | |||
|33|| ||{{NoComp|Planxit autem David|Josquin des Prez}}||Josquin des Prez|| ||4||SATB|| | |||
|- | |||
|34|| ||''Rogamus te piisima Virgo Maria''||Heinrich Isaac|| ||4|| || | |||
|- | |||
|35|| ||''Inviolate integra et casta es Maria''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|36|| ||''Gloria laus et honor''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|37|| ||''Gaudeamus omnes in Domino''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|38|| ||''Huc omnes pariter''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|39|| ||''O dulcissima pulchra superni regis amica''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|40|| ||''Mittit ad verginem''||Josquin des Prez|| ||4|| || | |||
|- | |||
|41|| ||''Salvatoris mater pia''||Anonymous|| ||4|| || | |||
|- | |||
|42|| ||{{NoComp|In lectulo meo|Anonymous}}||Anonymous|| ||3||TTB|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Revision as of 18:35, 21 August 2020
General Information
Title: Motetti C
Editor - Compiler: Ottaviano Petrucci
Publication date and place: 1504 by Ottaviano Petruccci in Venice.
Description: Motets by various composers.
External Links
References
Contents
No. | Page | Title | Composer | Lyricist | Vo. | Voices | Comment |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ave Maria ... Virgo serena | Josquin des Prez | 4 | SATB | |||
2 | Ave cælorum domina | Antoine Brumel | 4 | SAAB | |||
3 | Liber generationis Jesu Christi | Josquin des Prez | 4 | ||||
4 | Factum est autem cum baptizaretur | Josquin des Prez | 4 | ||||
5 | Tota pulchra es | Nicolaes Craen | 4 | ATBB or ATBrB | |||
6 | Davidica stirpe Maria orta est | Anonymous | 4 | ||||
7 | Beata Dei genetrix Maria | Anonymous | 4 | ||||
8 | Missus est angelus Gabriel | Josquin des Prez | 4 | ||||
9 | Ergo sancti martires | Josquin des Prez | 4 | ||||
10 | Concede nobis Domine | Josquin des Prez | 4 | ||||
11 | Requiem eternam | Josquin des Prez | 4 | ||||
12 | Psallite noe Judei credite | Anonymous | 4 | ||||
13 | Si oblitus fuero tui Jerusalem | Anonymous | 4 | ||||
14 | Civitatem istam tu circunda | Anonymous | 4 | ||||
15 | Ut heremita solus | Johannes Ockeghem | 4 | ||||
16 | O bone et dulcis Domine Jesu/Pater noster | Josquin des Prez | 4 | SATB | |||
17 | Missus est angelus Gabriel | Anonymous | 4 | ||||
18 | Alma redemptoris mater | Heinrich Isaac | 4 | ||||
19 | Miles mire probitatis | Anonymous | 4 | ||||
20 | Ave regina celorum O decus innocentie | Anonymous | 4 | ||||
21 | Virgo precellens deitatis mater | Anonymous | 4 | ||||
22 | O sacrum convivium | Anonymous | 4 | ||||
23 | O admirabile comertium | Anonymous | 4 | ||||
24 | Sancti dei omnes orate pro nobis | Jean Mouton | 4 | ||||
25 | Confitemini Domino quoniam bonus | Anonymous | 4 | ||||
26 | Respice me infelicem o pietas | Anonymous | 4 | ||||
27 | Trinitas deitas unitas eterna | Anonymous | 4 | ||||
28 | Profitentes unitatem | Loyset Compère | 4 | ||||
29 | Filie regum | Anonymous | 4 | ||||
30 | Miserere mei | Anonymous | 4 | ||||
31 | Si bons suscepimus | Anonymous | 4 | ||||
32 | Magnus es tu Domine - Tu pauperum refugium | Josquin des Prez | 4 | SATB | |||
33 | Planxit autem David | Josquin des Prez | 4 | SATB | |||
34 | Rogamus te piisima Virgo Maria | Heinrich Isaac | 4 | ||||
35 | Inviolate integra et casta es Maria | Anonymous | 4 | ||||
36 | Gloria laus et honor | Anonymous | 4 | ||||
37 | Gaudeamus omnes in Domino | Anonymous | 4 | ||||
38 | Huc omnes pariter | Anonymous | 4 | ||||
39 | O dulcissima pulchra superni regis amica | Anonymous | 4 | ||||
40 | Mittit ad verginem | Josquin des Prez | 4 | ||||
41 | Salvatoris mater pia | Anonymous | 4 | ||||
42 | In lectulo meo | Anonymous | 3 | TTB |
Works at CPDL
Title | Year | No. | Composer | Genre | Subgenre | Vo. | Voices |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Alma redemptoris mater | 1504 | 18 | Heinrich Isaac | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
Ave Maria … benedicta tu | 1504 | 1 | Josquin des Prez | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Ave cælorum domina | 1504 | 2 | Antoine Brumel | Sacred | Motets | 4 | SAAB |
Ave regina caelorum - O decus innocentiae | 1504 | 20 | Anonymous | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Beata Dei genitrix | 1504 | 7 | Anonymous | Sacred | Motets | 4 | STTB |
Civitatem istam tu circunda | 1504 | 14 | Anonymous | Sacred | Motets | 4 | STTB |
Concede nobis Domine | 1504 | 10 | Anonymous | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
Confitemini Domino quoniam bonus | 1504 | 25 | Anonymous | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Davidica stirpe | 1504 | 6 | Anonymous | Sacred | Motets | 4 | STTB, ATTB |
Ergo sancti martyres | 1504 | 9 | Alexander Agricola | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
Factum est autem | 1504 | 4 | Josquin des Prez | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
Filie regum | 1504 | 29 | Anonymous | Sacred | Motets | 4 | STTB |
In lectulo meo | 1504 | 42 | Anonymous | Sacred | Motets | 3 | TTB |
Liber generationis Jesu Christi | 1504 | 3 | Josquin des Prez | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Magnus es tu Domine - Tu pauperum refugium | 1504 | 32 | Josquin des Prez | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
Miles mire probitatis | 1504 | 19 | Anonymous | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
Mille quingentis/Requiem aeternam | 1488 | 11 | Jacob Obrecht | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Miserere mei, Deus, miserere mei | 1504 | 30 | Anonymous | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Missus est Gabriel archangelus | 1504 | 8 | Josquin des Prez | Sacred | Motets | 4 | STTB |
Missus est angelus Gabriel | 1504 | 17 | Anonymous | Sacred | Motets | 4 | SATB |
O admirabile comertium | 1504 | 23 | Anonymous | Sacred | Motets | 4 | STTB |
O bone et dulcis Domine Jesu | 1504 | 16 | Josquin des Prez | Sacred | Motets | 4 | STTB, SATB |
O sacrum convivium (Petrucci 1504) | 1504 | 22 | Anonymous | Sacred | Motets | 4 | STTB |
Planxit autem David | 1504 | 33 | Josquin des Prez | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Profitentes unitatem | 1504 | 28 | Loyset Compère | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Psallite noe iudei credite | 1504 | 12 | Ninot le Petit | Sacred | Motets | 4 | STTB |
Respice me infelicem | 1504 | 26 | Anonymous | Sacred | Motets | 4 | ATTB |
Rogamus te piissima Virgo Maria | 1504 | 34 | Heinrich Isaac | Sacred | Motets | 4 | STTB |
Sancti Dei omnes | 1504 | 24 | Jean Mouton | Sacred | Motets | 4 | STTB |
Si bona suscepimus (Capp. Sist. 42) | 1504 | 31 | Anonymous | Sacred | Motets | 4 | SATB |
Si oblitus fuero | 1504 | 13 | Ninot le Petit | Sacred | Motets | 4 | STTB |
Tota pulchra es | 1504 | 5 | Nicolaes Craen | Sacred | Motets | 4 | ATBB |
Virgo precellens | 1504 | 21 | Anonymous | Sacred | Motets | 4 | STTB |