Dominicale (Valentin Rathgeber): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(Created page with "==General information== {{Title|''Dominicale''}} '''Composer:''' Valentin Rathgeber<br> {{Voicing|4|SATB}} {{Genre|Sacred}} {{Language|Latin}} {{PubDatePlace|1735|Augsburg: Lo...") |
|||
Line 18: | Line 18: | ||
==Works List== | ==Works List== | ||
{|class="wikitable sortable" | {|class="wikitable sortable" | ||
|- | |||
!Offertory | |||
!No | |||
!Season | |||
|- | |||
|Ad te levavi animam meam | |||
|1||Advent I | |||
|- | |||
|Adorate Deum omnes angeli | |||
|10||Epiphany V | |||
|- | |||
|Amen dico vobis | |||
|49||Pentecost XXIII | |||
|- | |||
|Angelus domini descendit de coelo | |||
|21||Dom. in Albis | |||
|- | |||
|Ascendit Deus in jubilatione | |||
|27||Ascension | |||
|- | |||
|Ave Maria gratia plena | |||
|4||Advent IV | |||
|- | |||
|Benedicam Dominum qui tribuit mihi intellectum | |||
|31||Pentecost V | |||
|- | |||
|Benedicite gentes Dominum Deum nostrum | |||
|25||Easter 6 | |||
|- | |||
|Benedictus es Domine Deus patrum nostrorum | |||
|44||Pentecost XVIII | |||
|- | |||
|Benedictus es Domine doce me justificationes tuas | |||
|14||Quinquagesima | |||
|- | |||
|Benedixisti Domine terram tuam | |||
|3||Advent III | |||
|- | |||
|Bonum est confiteri Domino | |||
|12||Septuagesima | |||
|- | |||
|Confitebor Domino nimis in ore meo | |||
|26||in Feriis Rogationum | |||
|- | |||
|Confitebor tibi Domine in toto corde | |||
|19||Passion Sunday | |||
|- | |||
|Custodi me Domine de manu peccatoris | |||
|20||Palm Sunday | |||
|- | |||
|Custodi me Domine ut pupillam oculi | |||
|36||Pentecost X | |||
|- | |||
|Deus firmavit orbem terrae | |||
|5||Sundays after Christmas | |||
|- | |||
|Deus in adjutorium | |||
|38||Pentecost XII | |||
|- | |||
|Deus in nomine tuo salvum me fac | |||
|35||Pentecost IX | |||
|- | |||
|Deus meus ad te de luce vigilo | |||
|22||Easter 3 | |||
|- | |||
|Deus tu convertens vivificabis nos | |||
|2||Advent II | |||
|- | |||
|Dextera Domini fecit virtutem | |||
|8||Epiphany III | |||
|- | |||
|Domine convertere et eripe animam meam | |||
|28||Ordinary Time 8 | |||
|- | |||
|Domine refugium factus est nobis | |||
|47||Pentecost XXI | |||
|- | |||
|Dominus regnavit exsultet terra | |||
|11||Epiphany VI | |||
|- | |||
|Ecce quam bonum et quam iucundum | |||
|48||Pentecost XXII | |||
|- | |||
|Exaltabo te Domine quoniam suscepisti me | |||
|37||Pentecost XI | |||
|- | |||
|Exspectans exspectavi Dominum | |||
|41||Pentecost XV | |||
|- | |||
|Illumina oculos meos | |||
|30||Pentecost IV | |||
|- | |||
|Immittet angelus Domini in circuitu timentium eum | |||
|40||Pentecost XIV | |||
|- | |||
|In Deo laudabimur tota die | |||
|50||Pentecost XXIV | |||
|- | |||
|In te Domine speravi non confundar in aeternum | |||
|32||Pentecost VI | |||
|- | |||
|Inclina Domine aurem tuam | |||
|42||Pentecost XVI | |||
|- | |||
|Jubilate Deo omnis terra | |||
|6||Epiphany I | |||
|- | |||
|Jubilate Deo universa terra | |||
|7||Epiphany II | |||
|- | |||
|Jubilate Deo universa terra | |||
|24||Easter 5 | |||
|- | |||
|Justitiae Domini rectae | |||
|17||Quadragesimae III | |||
|- | |||
|Justus es Domine et rectum judicium tuum | |||
|43||Pentecost XVII | |||
|- | |||
|Lauda anima mea Dominum | |||
|23||Easter 4 | |||
|- | |||
|Laudate Dominum quia benignus est | |||
|18||Quadragesimae IV | |||
|- | |||
|Meditabor in mandatis tuis | |||
|16||Quadragesimae II | |||
|- | |||
|Paratum cor meum Deus | |||
|46||Pentecost XX | |||
|- | |||
|Perfice gressus meos in semitis tuis | |||
|13||Sexagesima | |||
|- | |||
|Populum humilem salvum facies Domine | |||
|34||Pentecost VIII | |||
|- | |||
|Respice Domine in testamentum tuum | |||
|39||Pentecost XIII | |||
|- | |||
|Scapulis suis obumbrabit tibi Dominus | |||
|15||Quadragesimae I | |||
|- | |||
|Si ambulavero in medio tribulationis | |||
|45||Pentecost XIX | |||
|- | |||
|Sperent in te omnes qui noverunt nomen tuum | |||
|29||Pentecost III | |||
|- | |||
|Timebunt gentes nomen tuum Domine | |||
|9||Epiphany IV | |||
|- | |||
|Venite filii audite me | |||
|33||Pentecost VII | |||
|} | |} | ||
==Works at CPDL== | ==Works at CPDL== | ||
{{MultiPubList|seq,yr,gen,subg,lyr,vo,voices|1868}} | {{MultiPubList|seq,yr,gen,subg,lyr,vo,voices|1868}} | ||
[[Category:Music publications]] | [[Category:Music publications]] |
Revision as of 20:26, 15 February 2022
General information
Title: Dominicale
Composer: Valentin Rathgeber
Number of voices: 4vv Voicing: SATB
Genre: Sacred
Language: Latin
Publication date and place: 1735 Augsburg: Lotter.
;
Description: Dominicale: complectens offertoria XXXXX
pro omnibus et singulis dominicis per annum
a 4 vocibus ordinariis, violino unisono ad lib., alto & tenore violis vel 2 trombon ad lib. cum organo ac violoncello
Productum à P. Valentino Rathgeber,
Monasterii Banthensis Ord. S. Benedicti in Franconia Professo Patriâ Ober-Elsbacensi.
OPUS XV.
AUGUSTÆ VINDELICORUM,
Typis & sumptibus JOANNIS JACOBI LOTTERI, An. M DCCXXXV.
External websites:
Works List
Offertory | No | Season |
---|---|---|
Ad te levavi animam meam | 1 | Advent I |
Adorate Deum omnes angeli | 10 | Epiphany V |
Amen dico vobis | 49 | Pentecost XXIII |
Angelus domini descendit de coelo | 21 | Dom. in Albis |
Ascendit Deus in jubilatione | 27 | Ascension |
Ave Maria gratia plena | 4 | Advent IV |
Benedicam Dominum qui tribuit mihi intellectum | 31 | Pentecost V |
Benedicite gentes Dominum Deum nostrum | 25 | Easter 6 |
Benedictus es Domine Deus patrum nostrorum | 44 | Pentecost XVIII |
Benedictus es Domine doce me justificationes tuas | 14 | Quinquagesima |
Benedixisti Domine terram tuam | 3 | Advent III |
Bonum est confiteri Domino | 12 | Septuagesima |
Confitebor Domino nimis in ore meo | 26 | in Feriis Rogationum |
Confitebor tibi Domine in toto corde | 19 | Passion Sunday |
Custodi me Domine de manu peccatoris | 20 | Palm Sunday |
Custodi me Domine ut pupillam oculi | 36 | Pentecost X |
Deus firmavit orbem terrae | 5 | Sundays after Christmas |
Deus in adjutorium | 38 | Pentecost XII |
Deus in nomine tuo salvum me fac | 35 | Pentecost IX |
Deus meus ad te de luce vigilo | 22 | Easter 3 |
Deus tu convertens vivificabis nos | 2 | Advent II |
Dextera Domini fecit virtutem | 8 | Epiphany III |
Domine convertere et eripe animam meam | 28 | Ordinary Time 8 |
Domine refugium factus est nobis | 47 | Pentecost XXI |
Dominus regnavit exsultet terra | 11 | Epiphany VI |
Ecce quam bonum et quam iucundum | 48 | Pentecost XXII |
Exaltabo te Domine quoniam suscepisti me | 37 | Pentecost XI |
Exspectans exspectavi Dominum | 41 | Pentecost XV |
Illumina oculos meos | 30 | Pentecost IV |
Immittet angelus Domini in circuitu timentium eum | 40 | Pentecost XIV |
In Deo laudabimur tota die | 50 | Pentecost XXIV |
In te Domine speravi non confundar in aeternum | 32 | Pentecost VI |
Inclina Domine aurem tuam | 42 | Pentecost XVI |
Jubilate Deo omnis terra | 6 | Epiphany I |
Jubilate Deo universa terra | 7 | Epiphany II |
Jubilate Deo universa terra | 24 | Easter 5 |
Justitiae Domini rectae | 17 | Quadragesimae III |
Justus es Domine et rectum judicium tuum | 43 | Pentecost XVII |
Lauda anima mea Dominum | 23 | Easter 4 |
Laudate Dominum quia benignus est | 18 | Quadragesimae IV |
Meditabor in mandatis tuis | 16 | Quadragesimae II |
Paratum cor meum Deus | 46 | Pentecost XX |
Perfice gressus meos in semitis tuis | 13 | Sexagesima |
Populum humilem salvum facies Domine | 34 | Pentecost VIII |
Respice Domine in testamentum tuum | 39 | Pentecost XIII |
Scapulis suis obumbrabit tibi Dominus | 15 | Quadragesimae I |
Si ambulavero in medio tribulationis | 45 | Pentecost XIX |
Sperent in te omnes qui noverunt nomen tuum | 29 | Pentecost III |
Timebunt gentes nomen tuum Domine | 9 | Epiphany IV |
Venite filii audite me | 33 | Pentecost VII |
Works at CPDL
- No works at CPDL